Ispaniškoji Sangrija pasitinka svečius

Sangrija – ispaniškas vasaros kokteilis. Sakoma, kad šis vyno gėrimas atsirado tuomet, kai karštojoje Ispanijoje vaisių skynėjai, norėdami atsigaivinti nuo alinančio karščio, su savimi nešiodavosi vynmaišius su raudonuoju vynu, atskiestu šaltinio vandeniu, kad pernelyg neapsvaigtų. Šiandien šviežiomis uogomis ir vaisiais pagardintas vynas gali papuošti Jūsų šventės stalą.

 

Šis vynas – tai vienas populiariausių šiandienos gėrimų Ispanijoje. Jis lengvas, gaivinantis, šviežių vaisių poskonis maloniai nuteikia gomurį. Todėl Sangrijos kokteilis – nuostabus gėrimas šventėje pasitinkant Jūsų svečius. Jis nuostabiai atrodo – didžiulis indas, pilnutėlis raudonos vyno, sumaišyto su šviežių vaisių sultimis, uogomis, vaisių skiltelėmis – traukia svečių akį ir puošia stalą.

Ispanai net sugalvojo Sangrijos kokteilį pagardinti taurele brendžio…

Mes restorane patiekiame Sangriją atšaldytą, o žiemą šį gėrimą galima net pašildyti, pagardinant jį cinamonu, muskato ar gvazdikėliais.

Papuoškite savo šventę – didžiulis, sezoniniais vaisiais ir uogomis pagardintas gėrimas papuoš jūsų šventės stalą ir nustebins Jūsų svečius. Rinkitės kaip aperityvą su užkandžiais svečių pasitikimui ar kaip lengvą vyno gėrimą savo šventės metu. Tikras malonumas!

Užsakyti galite 1,6L ąsotį – 8 asmenims arba 3,2L punšo indą – 16 asmenų.

Skanaus!